Bezinkový sirup z květů a plodů

Napsal | 31.3.2014

Vítejte u dalšího informačního článku. Dnes jsme se rozhodli zaměřit na společnost IKEA a její nepřeberné množství výrobků. Málo kdo ví, že tento švédský nábytkářský gigant neobchoduje pouze s nábytkem, ale i s potravinami, jako jsou ku příkladu nápoje. A právě o nápojích bude dnešní článek.

Káva z IKEE

Začněme klasickou kávou. Ta se zde prodává v rozmezí od 59 do 89 korun za čtvrt kila kávy. Na výběr je ze mleté, středně pražené (BRYGGKAFFE MELLANROST), kávy bez kofeinu (BRYGGKAFFE MELLANROST), kávových tablet středně pražené kávy (KAFFE PODS MELLANROST), mleté, silně pražené, kávy (BRYGGKAFFE MORKOST), či espressa  (ESPRESSOKAFFE). Všechna káva má certifikát UTZ, který zaručuje výrobu šetrnou k životnímu prostředí.

Ovocné sirupy

Velmi populární jsou sirupy, které zde najdete hned v několika příchutích. Jedná se o bezinkový sirup z květů a plodů bezového keře, ze kterého se rovněž vyrábí výborná marmeláda. Jeho název je (SAFT FLADER) a pořídit jej můžete za 69 korun/0,5l. Brusinkový sirup (SAFT LINGON) se vyrábí z volně rostoucích brusinek v severských lesích Skandinávie a pořídit lze za stejnou cenu. Sirupy můžete míchat v poměru 1:6 a podávat jako stolový nápoj. Tato varianta je oblíbená zejména u dětí, které si zejména bezový sirup hojně pochvalují. Hospodyňky naopak mohou využít sirupy jako základy jiných nápojů, či třeba jako dochucení dezertů, pudinků apod.

Mošty

V neposlední řadě prodává IKEA i šumivé alko a nealko mošty. Nealkoholické verze (hruška a jablko) stojí 25 korun za půllitrovou plechovku. Alkoholické plechovky stejných příchutí stojí 29 korun a obsahují 4,5% alkoholu.

Doufáme, že se Vám dnešní informačka líbila a budeme se těšit u příštího článku.

Zdroj – Oficální stránky IKEA