Bambusové venkovní rolety – kusové

Napsal | 2.8.2015

Přírodní materiály jsou téměř vždy velmi vyhledávané, nicméně jen málo lidí si uvědomuje i spojená rizika, která s jejich pořízením přicházejí. Kategorií samou o sobě jsou venkovní rolety, na které se v hojné míře používá bambus. My jsme se dnes rozhodli udělat menší osvětu a zaměříme se právě na bambusové venkovní rolety. Kolik stojí, dají se udělat i na míru a jaká jsou úskalí jejich užívání?

Správné ošetření bambusu je základ

Bambus je sám o sobě velice ekologickým a příjemným materiálem. Nenasává do sebe pachy, je velmi lehký a i poměrně odolný. Pokud víte, kde nakupovat, dá se pořídit i za poměrně nízkou cenu, nicméně pokud chcete bambusové rolety vyvěsit ven, bez správné úpravy Vás bude velmi rychle čekat jejich zkáza. Rolety totiž nejsou primárně určeny do venkovního prostředí a je třeba je namořit speciálním voděodolným olejem, který bambus dokáže vsáknout. Toto ošetření by mělo probíhat zhruba každý rok.

Kvalitní bambus

Kvalitní bambus

Pozor na kusové rolety

Na českém trhu existuje hned několik výrobců a dodavatelů, kteří jsou schopni poskytnout zákazníkovi bambusovou roletu na míru. Ti Vám zpravidla celou roletu i namoří (nebo dají instrukce k namoření). Pokud si ale koupíte klasickou kusovou roletu, můžete se vsadit, že 99% výrobců se nějakému moření absolutně věnovat nebude, aneb zbytečně vyhozené peníze. Pokud by tedy nedocházelo k ošetření, brzy by chytla plíseň.

Bambusové venkovní rolety

Bambusové venkovní rolety

Cena není vysoká

Klasické kusové venkovní rolety se prodávají za cenu kolem 300 korun za standardní rozměr (asi 80 x 150cm). V zásadě potom platí, že čím více atypický či větší rozměr vyžadujete, tím vyšší bude cena. Nemluvě pak o barvách apod.

Nabídka a inspirace

Zajímavou nabídku bambusových rolet naleznete i v IKEI – většina kusů je skladem a ceny jsou poměrně příznivé. Pakliže byste ale potřebovali vyrobit nějaký atypický rozměr, či jen hledali radu s ošetřováním rolet, navštivte portál cz.bambusratan.com. O bambusových venkovních roletách se zde dozvíte první poslední a navíc se zde můžete i inspirovat z hlediska dalšího užití bambusu.