Bambusová podlaha

Napsal | 24.5.2014

Stavíte si nový dům, rekonstruujete starý nebo předěláváte byt, a chcete to vzít doslova od podlahy? Proč ne. V dnešní době je trh doslova přeplněn všemi různými typy podlah, od koberců přes lino až po dřevěné parkety. Máte-li ovšem chuť zkusit něco nového a luxusního, pak zajisté nebude na škodu uvažovat o bambusových podlahách.

V čem jsou bambusové podlahy tak výjimečné?

Tato podlahová krytina nové generace najde uplatnění téměř ve všech částech obytného interiéru. Bezvadně se hodí například do dětského pokoje, obývacího pokoje, ložnice či kuchyně. Díky tomu, že tato podlaha je vyrobena z dřevěných ploten slepených z do nejmenšího detailu opracovaných bambusových přířezů, se jedná o kvalitní, trvanlivý a pocitově teplý materiál. Dalším nezpochybnitelným plusem je fakt, že bambusové dřevo má antiseptické a antibakteriální účinky. Jednodušeji řečeno, pohlcuje pachy v bytě a zabraňuje vzniku plísní. Ovšem nesmíme ani opomenout nádherný design, který dodá Vašemu bytu nádech luxusu a elegance.

Patříte do kategorie ekologů? Tak to Vás zajisté uspokojí fakt, že bambus roste mnohem rychleji než jiné dřeviny. Je možné ho těžit a zpracovávat už po pouhých 4 až 6 letech, což ho staví na přední příčku přírodních a lehce obnovitelných materiálů.

Vlastnosti

Tvrdost, odolnost a snadná údržba. Tato čtyři slova přesně vystihují vlastnosti bambusové podlahy, které jsou navíc pravidelně testovány na rozměrovou stálost, hořlavost, protiskluznost či únik formaldehydu, takže nemusíte mít strach, že by nesplnily předepsané normy.

Nevýhody

U tohoto typu podlah (jako u veškerého vysoce kvalitního zboží) je pouze jediná nevýhoda, a tou je pořizovací cena, porovnáváte-li ji s běžnou laminátovou podlahou z umělé hmoty.

autor: Phiseksit

Bambopol

Zaujala Vás bambusová podlaha a nyní přemýšlíte o jejím pořízení? V tomto případě Vám mohu vřele doporučit obrátit se na Bambopol, jedinou značkovou bambusovou podlahu v České republice. Navíc je zařazena do kategorie E1 – Evropská norma: nejnáročnější třída. Dále u této podlahy můžete počítat se zárukou nezávadnosti.