Atypické levné kuchyňské ostrůvky

Napsal | 23.3.2015

Ať už stavíte nový dům, rekonstruujete byt, nebo si zařizujete zahradu, je vždy důležité myslet na místnosti, ve kterých budete trávit velkou spoustu času a měli by tak být, co se týče dispozic, pohodlí a v konečné fázi i estetiky, co nejlepší. Z tohoto důvodu jsme se dnes rozhodli zaměřit na kuchyně, konkrétně na kuchyňské ostrůvky, které jsou poslední dobou velmi moderní.

K čemu slouží kuchyňské ostrůvky?

Kuchyňské ostrůvky jsou záležitostí větších kuchyní, neboť je zde poměrně velký nárok na prostor. Z pravidla je celá místnost „obalena“ kuchyňskými pulty a uprostřed místnosti je jakýsi „ostrůvek“ (v praxi další pulty), které slouží ať už pro umístění spotřebičů, či jen jako odkládací plocha, která je velmi užitečná v případě delšího vaření.

Malé a atypické kuchyně

Do menších a tvarově nepravidelných kuchyní, se nicméně dají ostrůvky sehnat také. Atypické kuchyňské ostrůvky se dělají ale bohužel pouze na zakázku. Klíčovou roli zde totiž hraje onen atypický tvar kuchyně, nároky na ostrůvek, materiál apod. Ty z Vás, jež už netrpělivě čekají na slovíčko „cena“, musíme zklamat. Opět Vám nejsme schopní říci, kolik by takový ostrůvek stál, nicméně jelikož se jedná o zboží na zakázku, s almužnou příliš nepochodíte. Často se nejedná o zrovna levnou záležitost a zabývá se jimi jen několik kuchyňských a nábytkářských výrobců.

Výrobci

Za zmínku určitě stojí firma Hanák. Vyrábí, mimo jiné, i kuchyně – designové, moderní, ale i rustikální. Jsou schopni zhotovit kuchyňské ostrůvky prakticky jakýchkoliv tvarů, barev i materiálů. Na Vaši poptávku pro Vás udělají návrh a dle jejich hesla, vypořádají se s jakýmkoliv atypem. O jejich profesionalitě se můžete přesvědčit v kuchyňských studiích po celé ČR.

Výrobců kuchyní na míru je v České Republice poměrně dost – zmínit můžeme ještě třeba Sun Interier, Král Interier a mnohé další. U všech pak stačí zadat objednávku, rozměry Vaší místnosti, nebo speciální přání, a školení profesionálové se s Vašimi požadavky jistě vypořádají.

Shrňme si to

Výhody

  • Estetičnost
  • Manipulační prostor
  • Odkládací procha
  • Možnost umístění spotřebičů

Nevýhody

  • Zabírá spoustu místa
  • Poměrně náročný stavební zásah

Doufáme, že se Vám dnešní článek líbil a těšte se zase zítra na další. S pozdravem Martin.