Alza.cz – Letní Vánoce

Napsal | 20.6.2015

Alza každým svým rokem působení na českém trhu zvyšuje své tržby i rozsah svého sortimentu. Mimo jiné dochází také k navyšování počtu akcí, slev a speciálních nabídek, kterými si tento internetový obchod podmaňuje širokou část veřejnosti. Dnes se podíváme na jednu z novějších akcí, a to sice „Letní Vánoce“.

Letní Vánoce

Asi nebude příliš těžké uhádnout, v jakém období v roce mají české i zahraniční obchody největší tržby. Ano, jsou to skutečně svátky Vánoční. Alza se tedy rozhodla za pomoci svého přespříliš ukecaného (až otravného) „Alzáka“ prezentovat tzv. Letní Vánoce. O čem tato akce vlastně je?

Pokud si zrovna nemůžete vybavit tu zelenou otravnou příšerku, tak pro připomenutí přidáváme pár videí s Alzákem

a tady rovnou reklama na letní vánoce

Je to hlavně o slevách a fotosoutěži

Jde ve své podstatě o to, abyste i v létě udělali radost svým blízkým a obdařili je nějakým dárkem. Jako motivace mají sloužit akční ceny od 10% do 50% a k tomu i další dárky zdarma, jako třeba 5 elektronických knih, 5 audioknih a 5 časopisů v hodnotě 3 900 Kč. K tomu samozřejmě nějaká ta sleva na další nákup a možnost se zúčastnit fotosoutěže o další balík cen, v celkové hodnotě 34 000 Kč. Tento balík zahrnuje třeba SMART televizor LG, Xbox One s Kinectem a několik dalších cen, přičemž se hraje každý týden a vyhrává ten, kdo zašle nejoriginálnější foto jak slaví „Letní Vánoce“. Vaše foto pak budou hodnotit další zákazníci a čí fotka bude „nejlajkovanější“, ten zmíněný balíček elektroniky a hraček vyhraje.

Marketingový tah?

Na závěr bychom měli říci, že akce „Letní Vánoce“ se oficiálně koná první letní sobotu, a to sice 27.06. Suma sumárum se jedná o další akci, díky které se chtějí „napakovat“ zejména obchodní oddělení Alzy. Nějaký hlubší význam v „Letních Vánocích“ nehledejte – s narozením Ježíše Krista, či snad celkově náboženstvím, tato akce nemá pranic společného. Čistý marketingový tah, na který se ale jisto jistě chytí mnoho tisíc lidí. No a proč vlastně ne, když můžu tolik ušetřit?!

Více na o letních vánocích naleznete zde – https://www.alza.cz/letnivanoce